سمانه دولتی

یک مهندس هنرمند عاشق رنگ و طبیعت و موسیقی


من سمانه دولتی هستم. لیسانس مهندسی کامپیوتر و مهندسی فیزیک دارم. عضو انجمن هنرهای تجسمی ایران هستم و از کودکی عاشق هنر نقاشی و تصویرگری بودم. دوره های طراحی و نقاشی را در جهاد دانشگاهی مشهد نزد اساتید بزرگی مثل مرحوم استاد حسین ترمه چی گذرانده ام و بیش از ده سال هست که در زمینه آموزش گرافیک و رایانه و نقاشی و تصویرگری برای کودکان فعالیت و پژوهش دارم و مربی فنی و حرفه ای هستم.


بسیار علاقه مندم که با کمک هنرم در ارتقاء فرهنگ مردم کشورم در رابطه با رفتار با حیوانات و طبیعت ایفای نقش کنم و چون اعتقاد دارم که کودکان روح پاکی دارند فلذا فرهنگسازی باید از دوران کودکی آغاز گردد . بر این اساس فعالیت در حیطه آموزش کودکان ، نقاشی و تصویرسازی برای آنها در راستای آشتی با محیط زیست یکی از دغدغه‌ها و اولویتهای اصلی پژوهشی ، کاری و هنری من است.
کودک درونم مدام در حال یادگیری وخلاق و فعال است و عاشق شعر ، موسیقی ، زبان ، پیاده روی های طولانی ، صدای خش خش برگ درختان، تماشای فیلم ،خواندن کتاب درکنار چای و شکلات و بوی رنگ و نم باران است.
در زندگی همواره امید دارم و این جمله سر لوحه من در تمام طول عمرم بوده و خواهد بود که : ” یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت.”
اگر دوست داشتید نمونه آثار هنری من را ببینید می توانید به پیج هنری اینستاگرام من سری بزنید.