چگونه از حریم خصوصی کودکان در فضای آنلاین محافظت کنیم؟

دو نوع حریم خصوصی آنلاین وجود دارد. حریم شخصی که در مورد نام و نشان فرزند شما است و حریم شخصی مصرف کننده (که به آن حریم خصوصی مشتری نیز گفته می شود) و به داده هایی گفته می شود که شرکت ها از تعاملات آنلاین کودک شما جمع آوری می کنند. هر دو مورد مهم هستند و چند مرحله ساده می تواند به والدین و بچه ها کمک کند تا از اطلاعات خصوصی خود محافظت کنند.

اولین قدم استفاده از تنظیمات دقیق حریم خصوصی در برنامه ها و وب سایت ها است. وقتی شما یا فرزندتان دستگاه جدیدی می خرید یا دریک وب سایت یا برنامه جدید ثبت نام می کنید، تنظیمات حریم خصوصی خود را تعیین کنید.

در هنگام راه اندازی اولیه، دستورالعمل ها را دنبال کنید یا به بخشی با عنوان “حریم خصوصی” یا “تنظیمات” بروید و مواردی مانند اشتراک موقعیت مکانی و قابلیت اینکه اپلیکیشن یا وب سایت از طرف شما در رسانه های اجتماعی مانند Facebook چیزی ارسال کند را غیرفعال کنید.

قبل از انتخاب گزینه ای یا وارد کردن آدرس ایمیل در جایی، کودکان را به خواندن متن آن تشویق کنید. اگرچه خواندن هر یک از قراردادهای شرایط استفاده از خدمات به دلیل طولانی بودن ممکن است عملی نباشد، اما خوب است قبل از شروع استفاده از یک اپلیکیشن، وب سایت یا یک دستگاه، به بچه ها یادآوری کنیم که آن ها با زدن یک تیک یا انتخاب یک دکمه اجازه انتشار و اشتراک گذاری چه نوع از اطلاعات خصوصی خود را به نرم افزارها، سایت و اپلیکیشن ها می دهند.

در مرحله بعد، بچه ها را از اطلاعاتی که به صورت بالقوه ممکن است از طریق تعامل در فضای مجازی در اختیار دیگران و شرکت های فناوری محور قرار دهند آگاه کنید. برای بچه های کوچکتر، توضیح دهید که این اطلاعات می تواند آدرس، شماره تلفن و تاریخ تولد شما باشد و آن ها نباید این اطلاعات را هر جایی و در اختیار هر کسی قرار دهند. اطمینان حاصل کنید که بچه ها اصول خوب رفتار کردن در فضای آنلاین را دارند. مثلا تاثیر ارسال یک عکس یا یک کامنت در فضای آنلاین چه می تواند باشد؟ آن ها نمی توانند هر متن یا عکسی را برای هر کسی که بخواهند ارسال کنند.

به کودکان یادآوری کنید به محض اینکه چیزی را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشتند پس گرفتن یا حذفش کار آسانی نیست و همیشه ردپایی از آن ها و فعالیت هایشان در فضای آنلاین باقی می ماند!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.